l.gabi 2016.08.17. 07:51:05
Az érintett megszólalónak már nincs lehetősége itt megvédeni a leírt mondatait, de sajnos sok hasonló kijelentése volt."
"Az OECD nagyszabású kutatási programot kezdett arról, hogy az egyes országokban hogyan tanulnak a felnőttek. Az alábbi összeállítás a tíz országban végzett elemzés legérdekesebb megállapításait foglalja össze. Az összegzés egyrészt fényt derít arra, hogy az egyes országokban milyen intézményes lehetőségek nyílnak meg az élethosszig tartó tanulásra, másrészt információk szerezhetők arról, hogy a kormányok és a munkavállalók milyen eszközökkel ösztönzik a felnőttek tanulását.
Felnőttek tanulása – elméleti és gyakorlati tapasztalatok1"
Látod, mások is megkülönböztetnek elméleti és gyakorlati tapasztalatot, kedves teremtett ember, nem én vagyok az első.
A konkrét esetben én arra utaltam az elméleti jog tapasztalattal, kedves teremtett ember, hogy hallotta valakitől, hogy ilyen meg olyan ítéletet hoztak, ezért meg ezért. Hidd el, egy tuti ügyet is el lehet bukni, és egy nyerhetetlen ügyet is meg lehet nyerni... a körülmények és a lehetőségek ideális összeállása esetén.
De nézzük mindezt a jogra vetítve, létezik e ilyen kombó : Elméleti jogi tapasztalat.
"az ilyesmi köszönő viszonyban sincs a jog és pláne nem jogi gyakorlatok és a jogértelmezés világával. Szóval a jog nem ismer olyan kifejezést, hogy elméleti tapasztalat. Sem az itthon alkalmazott joggyakorlat, sem az angolszász, de szerintem még anno a római jog sem értelmezett ilyen fogalmat"
Írod.
Gyorsan alapítottam egy csoportot az Eötvös Lóránd tudományegyetemen, hogy alá tudjam támasztani az állításomat. Ez egy internetes újság, ha akarod, az interneten is megtalálod.
A neve:
Jogelméleti Szemle
Journal of Legal Theory
Zeitschrift für Rechtstheorie
Journal de Théorie du Droit
HU ISSN 1588-080X
főszerkesztő: Prof. Dr. Karácsony András
szerkesztők: Prof. Dr. Szabó Béla
Dr. Bódi Stefánia
egyetemi docens
Dr. Téglási András
egyetemi adjunktus
Dr. Tóth J. Zoltán
egyetemi docens

"teremtett ember 2016.08.17. 04:45:39